Produkty / Info

Několik základních informací

Materiál

Standardní materiál je: ekokůže, nábytkářský semiš, plyš a nylon. Na zakázku je možno ušít vaky z materiálu dle přání.

Materiály dodávají vakům luxusní vzhled, jsou velmi odolné, nabízíme širokou škálu barev, které se dají úžasně kombinovat. Zdravotně nezávadný materiál, perfektní pro snadnou údržbu.

Náplň

Náplň sedacích vaků tvoří nábytkový granulát nejvyšší kvality. Je skvělým tepelným izolátorem, takže při sezení v sedacích pytlích nepocítíte chlad od podlahy. Díky jeho neobyčejné pružnosti se na něm sedí velmi pohodlně. Navíc je neuvěřitelně lehoučký, takže přenášení i větších pohovek není žádný problém. Granulát můžete snadno doplnit do všech sedacích vaků otvorem na zip, umístěnému ve spodní části vaku. Granulát je možno doobjednat.

Použití

Sedací vak je určený k sedění, pololehu, ležení nebo příležitostnému spaní. Při dodržení správné péče je možné i používání v exteriéru (především nylon). Záleží jen na vás, jestli si vak umístíte v obývacím pokoji, dětském pokoji, pracovně, knihovně, koupelně nebo u bazénu, u sauny, na terase nebo na trávníku. Sedací vaky se taktéž hojně používají ve veřejných prostorách, kavárnách nebo v relaxačních zónách, zdravotnických zařízeních a rehabilitačních centrech. Vždy zvolte vhodný materiál podle toho, kde chcete vak umístit. Sedací vaky nejsou určeny ke skákání, pouze k odpočinku, relaxaci, případně k spánku.

Vlastnosti

Sedací vaky se anatomicky přizpůsobují tvaru těla a poskytují tak ideální oporu při sezení nebo ležení. Polystyrénová náplň může postupně ztratit přibližně 5-8% svého původního objemu. Způsobuje to běžné používání a považuje se to za přirozenou vlastnost materiálu. Proto dodáváme výrobky s nepatrně vyšším objemem náplně. V případě potřeby můžete po čase náplň dokoupit.

Péče a údržba

Nedoporučujeme vaky vystavovat dlouhodobému působení vnějších povětrnostních podmínek, zejména dešti. Při použití venku je také třeba počítat s větším znečištěním tkaniny. Omyvatelný obal vaků vyčistíte navlhčeným hadříkem a saponátem. Pokud náplň vysypete, obal je možno vyprat v pračce. Netýká se eko kůže. Zip výrobku je zabezpečený proti náhodnému otevření pojistným tunelem. Nedoporučujeme otevírat suchý zip, ani zip výrobku. Chraňte malé dětí před otevíráním vaku, může vzniknout nebezpečí vdechnutí malých částí náplně.

Rozměry

Standardně se uvádí:

- výška: rozměr je měřen při dosedu a je to nejvyšší bod vaku

- šířka/délka: rozměr se zpravidla uvádí, pokud má vak tvar čtverce nebo obdelníku

- průměr: rozměr uváděný u vaků, které mají kulatý tvar

Vzhledem k tomu, že vak je variabilní, díky přesýpací náplní, je nutno si uvědomit, že rozměry nelze přesně stanovit. V případě, že si vytvoříte sedací plochu výšší, tím se opěrná výška sníží a naopak. Rozměry tedy vždy měříme při dosedu kolem 43cm, což je sedací standard. Rozměry jsou pak uvedeny u každého konkrétního vaku.